Jak nás Moringa chrání před syndromem vyhoření?

Moringa oleifera obsahuje všechny látky přispívající k prevenci syndromu vyhoření ve vysokých koncentracích a ve vyváženém složení.

Jaké jsou skutečné příčiny syndromu vyhoření?

Možná se někteří čtenáři ptají, co má strava společného se syndromem vyhoření? Syndrom vyhoření se v dnešní uspěchané době skloňuje stále častěji. O čem se však zatím příliš nemluvilo, byly fyzické příčiny a důsledky syndromu.

Naše zdraví začíná v buňce.

Pokud buňce chybí určité živiny, mozek nemůže fungovat optimálně a snadno se přetíží. Celý náš systém stravování a životního stylu není správný. Je tedy načase s celou problematikou syndromu vyhoření vyjít ze slepé uličky výhradního zkoumání psychiky.

Nejčastějšími příznaky syndromu vyhoření jsou vyčerpání, poruchy spánku, podrážděnost, depresivní nálady, bolest hlavy, neklid, letargie, ztráta odolnosti vůči infekcím a ztráta zájmu o činnost, kterou člověk vykonává. Často se ještě přidruží záchvaty paniky, problémy se srdcem a zažívací potíže.

Když chybí buňkám energie

Tělo dospělého člověka sestává asi ze 100 bilionů buněk. Pokud bychom všechny tyto buňky uložili do řady, mohli by stokrát obtočit celou zeměkouli. Pro fyzické a duševní zdraví a výkonnost člověka je předpokladem zdravý metabolismus buněk probíhající ve všech těchto mnoha buňkách.

Aby mohly buňky řádně fungovat, potřebují energii ve formě ATP, adenosintrifosfátu. Tato energie musí být denně přijímána z potravy, protože ji nelze skladovat. ATP je v našem těle vyráběna v mitochondriích, „malých elektrárnách“ buněk. Bez mitochondrií by neexistoval žádný život, a bez funkčních a účinných mitochondrií žádná životní energie.

Při chronickém nedostatku energie v buňce máme pocit únavy a vyčerpanosti.

Moringa – účinná zbraň proti vyhoření

Pokud mitochondrie nedodávají dostatek energie, mluvíme o mitochondriální disfunkci. Během spotřeby ATP vznikají volné radikály, jejichž škodlivý vliv může vést dokonce až ke zhroucení energetického metabolismu.

Volné radikály vznikají právě vlivem chronické propracovanosti a přetrvávajícího stresu. Když už si odmyslíme tak často zmiňované vlivy znečištěného životního prostředí, různé záněty, vliv kouření, alkoholu atp. Tělo chrání před těmito útoky vitamín C, selen, vitamín E, beta – karoten, zinek, koenzym Q, aminokyseliny na bázi manganu a síry, polyfenoly, glutathion, protein složený z aminokyselin.

Všechny tyto základní stopové prvky nacházíme v moringe. Pro dobrou regeneraci je kromě příjmu těchto antioxidativních látek důležitý také přiměřený čas relaxace, dostatečný pohyb, sluneční záření a klidný spánek. Neustálé zatížení bez adekvátní ochrany vede k energetickému deficitu, protože výkon mitochondrií klesá a v extrémních případech může být jejich struktura zničena.

Takže syndrom vyhoření lze označit za přímý následek vyčerpání „buněčných elektráren“.

Mohlo by vás zajímat: